שמנת מתוקה

תומר טרבלסי

שמנת מתוקה הוא רומן סוער ואפוף רגשות ואירועים בלתי פוסקים בצל סבבי מלחמה בין מדינת ישראל לחמאס. אמיר הוא רואה חשבון תושב אשדוד החולם להיות סופר. המלחמה תופסת אותו לא מוכן ונדמה כי כל חייו מתהפכים באותן שנים. דווקא כשהמצב הביטחוני בוער הוא מתאהב בצעיר ערבי המתגורר ברצועת עזה, והשניים נאבקים על הקשר ביניהם לפני המלחמה ובמהלכה.
דרך סיפור האהבה ובעלילה מרתקת, מרגשת, תזזיתית וקצבית מעביר הסופר מסרים בנושאים הנוגעים כמעט לכל אדם במדינת ישראל: הגשמה עצמית, התמודדות עם שינויים ולקיחת סיכונים, קבלת השונה,
הסכסוך הישראלי־פלסטינאי ועוד.

 

הדבר שאני הכי אוהב לעשות זה לכתוב. מגיל עשר בערך אני זוכר את עצמי יושב וכותב למגירה. יומנים, סיפורים, שירים ותסריטים לסרטים. על המשפחה, על חיית המחמד, על האהבה הראשונה, על הנשיקה הראשונה. לפני למעלה מעשר שנים התחלתי לכתוב את הספר הזה. התחלתי ולא סיימתי. לאחר הפסקה של שנים רבות, בשנים האחרונות, כל ערב וכל סופשבוע – עבדתי על הספר הזה, החלטתי שהגיעה העת לסיים את מה שהתחלתי לפני שנים רבות ולהוציא אותו לאויר העולם. וכעת... כשסיימתי... הבנתי שיש כתבי יד שיכולים להישאר במגירה, אבל כתב היד הזה חייב לצאת ממנה החוצה וכמה שיותר מהר. הרגשתי שאני חייב להפיץ את הבשורה, חייב לשתף את כולם בסיפור ובמסרים שמביא איתו הספר. אני מזמין אתכם לתמוך בספר הביכורים שלי, לרכוש יצירה ישראלית מקורית ולסייע לי להפיץ את הבשורה שמביאה איתה היצירה שמנת מתוקה.

למען עולם טוב יותר.

 

רכישת הספר

לרכישת הספר המודפס "שמנת מתוקה"-

60 ש"ח באיסוף עצמי, 70 ש"ח בדואר רשום

לרכישת "שמנת מתוקה" - ספר מודפס, חתום עם הקדשה אישית מהסופר-

70 ש"ח באיסוף עצמי, 80 ש"ח בדואר רשום

לרכישת הספר הדיגיטלי "שמנת מתוקה -

35 ש"ח

  • המחירים כוללים מע"מ

  • לרוכשים שני עותקים ומעלה תנתן הנחה של 5 ש"ח לספר

  • איסוף עצמי אפשרי מראשל"צ, אשדוד ושוהם

  • למעוניינים, ניתן לשלם גם בPaybox  או בBIT, אנא פנו לסופר בהודעה כאן באתר או במייל

  • לרכישת כמות גדולה יותר ניתן לפנות לסופר בהודעה כאן באתר או במייל

מבקרי ספרות

"תומר טרבלסי בדומה לדמותו של אמיר בספר, ניחן בכישרון כתיבה אדיר ולמרות היותו הספר כספר הביכורים, בפועל זה לא   ניכר כלל - כתיבתו מעניינת ומסקרנת, היא רהוטה ושוטפת, היא גורמת לחשוב ולהרהר מחדש על המציאות שאנו כפופים לה וגם מטעינה עוצמות רגש גבוהות בין השורות",

יהודית בגן

"תודה לך על ספר מרתק עם תובנות חשובות. לא חשתי שמדובר בספר ביכורים, והספר כתוב בצורה יפה ומרתקת עם התיחסות מעמיקה לנושאים מהותיים בחיינו. הספר כתוב בשפה יפה מתובלת בהומור, והוא מתמקד בסוגיות מעשיות ורגשיות, מה שהופך אותו למסקרן ומיוחד. אני ממליץ בחום על הספר המרתק ומעורר המחשבה הזה, שדן בנושאים מהותיים לקיום בכבוד ובתחושת אושר: קריירה מקצועית, אווירה רגועה ואהבה אמיתית",

אריק בלום

"כספר ביכורים הוא מספק את הסחורה ואני מהמרת שעוד נשמע עליו. אני ממליצה לקרוא את הספר בזכות הסוף וגם בגלל הפרק האחרון שבו המחבר נותן את הפן האישי שלו שבעיניי היה עם המון תובנות אישיות מרתקות",

שרה רחמיאל

"מסוג הספרים שכתובים להיות רבי־מכר. זהו ספר מרתק, מפתיע ומדויק עד המילה האחרונה שבו. הסופר תומר טרבלסי השכיל לתפור את העלילה בדיוק בגזרה המושלמת, במידה הנכונה – לא מוגזם מדי ולא פחות מדי – בדיוק כמו שצריך ובמינון המדויק ביותר. הספר מהלך בצורה מופתית בקווים העדינים של העלילה המרגשת והמותחת, קווים שעושים אותו למרתק ועוצר נשימה.

זה אינו ספר לקריאה אחת בלבד, הקריאה הראשונה של הספר מעוררת חשק לחזור ולקרוא אותו פעם נוספת ואף שלוש פעמים, ובקריאה השנייה יתגלו בו דברים מפתיעים שהוחמצו בקריאה הראשונה. מהסוג הזה של הספרים בנויים רבי־מכר. ספר חובה לכל אוהבי הספרות העברית היפה",

יאיר בן־חור, עורך הספר

"קראתי את הספר כמעט בנשימה אחת (הוא גם לא ארוך במיוחד) ואהבתי מאוד את הכתיבה הזורמת מלאת התיאורים והדיבור הישיר, כמעט מציאותי, על החיים שלנו כלהט"בים בישראל. עוד סיפור אחד של אהבה, רק שהפעם זה סיפור אהבה בין שני גברים ובנוסף אחד מהם ישראלי ואחד פלסטיני. סיפור אהבה פוליטי אם תרצו. בניגוד לסיפורי אהבה להט"בים אחרים, הסיפור הזה לא מתרחש בתל אביב אלא באשדוד. אם הייתי מחלקת היח"צ של עיריית אשדוד הייתי שוכרת את שירותיו של טרבלסי, הכתיבה שלו על העיר עושה חשק לעבור לעיר החוף שנמצאת מרחק חצי שעה מתל אביב אבל מרגישה כל כך רחוקה ממנה. ניכרת בו האהבה הגדולה לעיר שלו ובעיקר לחוף הים שבה שמלווה את הסיפור ושזור בתוכו כמו גם מזג האוויר שמשתלב באופן טבעי באירועים המתוארים בו.
למרות שהספר מספר על אירועים שקרו לפני עשור ומעלה, אפשר לדמיין את אותם אירועים קורים גם היום. המתיחות והטילים בדרום הארץ, ההרס והמבצעים הצבאיים בעזה, הלהט"בפוביה בחברה הישראלית והפלסטינית, הרצון של צעירים לחיות, לאהוב, להיות חופשיים בעולם. מעופרת יצוקה ועד חגורה שחורה - יש הרגשה ששום דבר פה לא משתנה. הזמן עובר אבל אנחנו תקועים במקום. כמו הסכסוך הישראלי-פלסטיני, גם הקהילה הגאה לא יכולה להצביע על התקדמות משמעותית בזכויות ושוויון. הספר מתאר סיפור יחסית קטן בין שני אנשים צעירים אבל הוא גם מספר סיפור רחב יותר על החיים בישראל. מעבר לזה יש בספר גם נגיעות ניו אייג'יות שגורמות לך לחשוב מחדש על הקריירה וחיי האהבה שלנו, על הפשרות והויתורים שאנחנו עושות/ים לאורך החיים ועל הזמניות של הכל. לפעמים התהיות האלה נופלות על אוזניים לא קשובות אבל הפעם הן תפסו אותי ברגע רלוונטי בחיים. בכל מקרה אני ממליצה לכם לקרוא את הספר של תומר, במיוחד בסופ"ש חורפי שכזה."

נעמי סרוסי

 
 

אתם כתבתם

יוסי י.

אני חושב שהוא בהחלט הוציא אותי מאיזור הנוחות והיה במובנים רבים כתמונת ראי לחברה בארץ בכלל, ולנו כיחידים בפרט. הספר הוא ספר קצר אך עם זאת, המסר שלו חודר עמוק ללב וממשיך להקרין על הפריזמה שדרכה מתבוננים על מציאות חיינו גם לאחר הקריאה. בזאת גדולתו.

איילת ש.

במילה אחת: וווווואוווווו. סיימתי לקרוא את הספר עכשיו עם דמעות בעיניים. פשוט שלמות.

בטי ח.

סיימתי את הספר בנשימה אחת. באמת. פתחתי אותו, אמרתי לעצמי נראה איך זה מתחיל... והמשכתי... עד הסוף.

דניאלה ט.

סיימתי את הספר בשעתיים! אמאלה, אמאלה, כמה צמרמורות עברו לי בגוף. לגמרי ירדו לי דמעות. בא לי להמשיך לקרוא עוד... אתה מוכשר ברמות. איך נהניתי... וואו... זה היה פשוט סוחף! כתיבה ממש מקצועית וגם יום-יומית כזאת, לא כבדה. מדהים. טירוף.

אלכס מ.

מהרגע שלקחתי את הספר לידיים לא היתה הפסקה לשום דבר מלבדו (אין עוד מלבדו זה צירוף מילים שפוגשים במקומות אחרים בדרך כלל). הכתיבה שלך שואבת, מסקרנת, מעוררת רצון לעוד. מקווה שכבר יגיע הספר הבא אחריו. כשתרצה לעזור לעוד כשרונות לעשות את זה כמו שצריך, אחרי שתגיע ל"רב מכר" עם "שמנת מתוקה", אני נשאר באותו מספר הטלפון:).

גיל ק.

קראתי את הספר בלגימה אחת, ברצף. פשוט אי אפשר היה לעצור. הלוואי והיו עוד 200 עמודים! מרגש מאוד, כתוב יפייפה, תודה על הזכות!

קרן ש.

בלעתי את הספר בשלוש שעות כשהפעם האחרונה שקראתי ספר היתה לפני שבע שנים. ממש נהניתי, חשבתי והפנמתי כמה וכמה דברים. היו חסרים לי 100 עמודים נוספים, מה שאומר שאני מחכה לספר הבא. תודה על 3 שעות מהנות ביותר. כל הכבוד לך! אתה במקום הנכון!

מורן ב.

אני מודה לך על הספר, על המילים, שאני בטוחה שעוד תרגשנה לבבות רבים ותפתחנה ארונות רבים. מודה לך על ספר של אהבת אדם. של אהבת נפש.

שחר א.

מבחינתי הספר הזה לא פחות ממושלם ובודדים ביותר הדברים שבררנית שכמוני מגדירה ככאלה.

טל צ.

גרמת לי לבכות. סוף לא צפוי. אתה גאון, ספר מושלם. אלוף העולם! אני לא תולעת ספרים אבל סיימתי אותו מהר מדי מרוב שנהניתי. ספר מהמם, אתה צריך להמשיך לספר שני.

יעל א.

ייקח לי זמן עכשיו לצאת מזה. אני מרגישה כמו אחרי צפייה בסרט עוצמתי. אני מוצפת רגשות עכשיו.

רבקה ג.

צריך אומץ ותעוזה לכתוב גלוי כל כך.

ליטל צ.

סיימתי עכשיו לקרוא את הספר ואני עם דמעות בעיניים. תומר, אתה מוכשר! כתיבה מדהימה! נהניתי לקרוא כל מילה... ספר מרגש ומלמץ. אין לי מילים! שאפו! פשוט מרגש עד דמעות. אתה חייב להמשיך לכתוב, זה היעוד שלך בחיים.

ליאור א.

וואו תומר! ספר מרגש, מפתיע, מהמם! אתה מוכשר בטירוף, מחכה לספר הבא. באמת ששנים לא סיימתי ספר אבל בספר הזה הכל היה מעניין, לא היה אפשר לקום, אפילו כשהיו מיליון הסחות דעת.

מיכל ג.

ממש בלעתי אותו, מרותקת מההתחלה ועד הסוף, שקעתי לתוכו, אתה בהחלט כישרון! הספר כתוב מקסים, דימויים מקסימים, כל כך קל להזדהות עם הדמויות ולהתאהב בהם. הצלחת לייצר מתח עם רגישות מדהימה תוך מעברים בין זמנים שונים, אז ועכשיו, ודיאלוגים שונים. ספר קריא, שוטף, מרתק, סוחף, ממש כמו ממתק. מחכה ליצירות הבאות שלך.

דניאל ל.

אחד הספרים עם העלילה הסוחפת ביותר שקראתי (וקראתי...). הרגשתי בתוך סיפור האהבה שלהם ולא יכולתי להפסיק לקרוא כי פשוט הייתי חייבת לדעת מה יקרה איתם. מעבר לסיפור רומנטי וסוחף, הבשורה עצמה שהספר מביא איתו זה משהו שחייב לדבר עליו ולפרסם. אתה מוכשר ברמות, "שמנת מתוקה" היפנטה אותי.

אפרת צ.

שקעתי בשבת האחרונה לתוך ספרך המרתק. המילים שלך חודרות ישירות ללב (מישהי אמרה את זה כבר קודם..), כתיבה מרגשת ומעמיקה ומעוררת מחשבה. אמנם בסיום הקריאה, הכאב מתעצם, אך הדרך  הלא פשוטה והאמיצה, שהגיבור עשה, מרוממת את הנפש.

שני ל.

בא לי לקרוא אותו שוב! ספר עם תובנות על החיים... על המצב... איזה סוף מרגש!

שרון ר.

וואו, שאפו ענק! העלילה מרתקת! כתבת כל כך יפה ומדויק. ספר מרגש ועוצמתי. אני גאה בך!

יעל ק.

בהדרת כבוד פתחתי את הספר ומיד התחלתי לקרוא בשקיקה! נשאבתי לתוך הסיפור, לא מצליחה להתנתק. הלב מתרחב, המילים שלך מהדהדות בי שוב ושוב. בוכה מהתרגשות, מתפוצצת מגאווה. כתיבתך נגעה בי. סחפת אותי למרחקים ולמעמקים והדפת וקירבת והחכמתי והתאהבתי, שוב ושוב, בדמויות, בך, ושבתי לעצמי, למי שאני, חזרתי להאמין. בהצלחה רבה סופר "סופר" מוכשר! מצפה לקרוא את כל מגירות הלב.

מירי ג.

אין לי מילים. פשוט בכיתי בסוף. כל מה שחשבתי עליו זה שאתה חייב דחוף לכתוב ספר המשך. ספר פשוט מדהים, מרגש, יפייפה. היה לי כל כך מעניין שלא הצלחתי להפסיק לקרוא, הוא היה סוחף.

אין פה מוצרים לתצוגה כרגע.

 
עמודים 14-16 , מתוך הספר שמנת מתוקה

...מתוך הספר

     בגיל עשרים וחמש סיימתי את ארבע שנות לימודי התואר הראשון בחשבונאות, ומאז אני עובד במשרד רואי חשבון, כבר קרוב לחמש שנים. בשנות הלימודים והעבודה נטשתי לגמרי את חלום הכתיבה. כל מה שעשיתי בשנים האחרונות היה ללמוד או לכתוב ביקורות על דוחות כספיים של חברות. כל האנרגיות שלי הושקעו בקריירת ראיית החשבון ולא נשארו לי אנרגיות או זמן פנוי לכתוב. מאז התחלתי לעבוד במשרד אני קם בכל יום בשעה שש בבוקר ללא מצב רוח, וכמו רובוט מתוכנת אני חוזר על אותן הפעולות, יום אחר יום, חודש אחר חודש, שנה אחר שנה. שגרת חיים ממיתה. אני שוטף פנים, מצחצח שיניים, מגהץ את החולצה המכופתרת והמכנסיים המחויטים, מתלבש, מתבשם, אוסף את קופסת האוכל שהכנתי לעצמי ערב קודם, לוקח את מפתח הרכב, יורד לחניית הבניין של דירת השותפים, נכנס לרכב, נוהג, נתקע בפקקים. מגיע למשרד עצבני, עובד תחת לחץ מסיבי בין תשע לשתיים־עשרה שעות ביום, יוצא מהמשרד עצבני, שוב נתקע בפקקים. מגיע עצבני לחניית הבניין, מחנה ברוורס את הרכב ותוך כדי נהיגה אחורה מבחין בכל הרכבים של דיירי הבניין חונים במקומם. לפתע, פנסיהם של כל הרכבים הופכים לעיניים והם כולם מביטים בי, מוציאים לעברי לשון מתחת ללוחית הרישוי, המראות מוציאות ידיים ועושות לעברי תנועה של אצבע משולשת ולסיום המראה הביזארי הזה, הרכבים מברכים אותי בברכת 'ברוך הבא הביתה! אתה אחרון הדיירים שחזר הביתה מהעבודה היום'. אני נכנס הביתה עצבני, טורק את הדלת ומכין לעצמי ארוחת ערב קלילה שבקושי עוברת בגרוני. כך חוזר חלילה, יום אחר יום, במשך כמעט חמש שנים. שגרה.
     המועקה הזאת שאני קם איתה בכל בוקר מתלווה לעובדה שאני קם לעוד יום במקום עבודה שאין לי שום עניין בו... אני לא בטוח שאצליח לתאר אותה במילים, אך זו הרגשה כבדה מאוד. כאילו התחתנתי על כורחי עם אישה ששמה מועקה, והיא קמה לצידי בכל בוקר למרות שאני לא רוצה בחברתה, בטח ובטח שאני לא רוצה שהיא תישן לצידי במיטה. הלו, גברת מועקה, לא שמעת שאני נמשך לגברים בלבד? מה את עושה לידי במיטה כל בוקר? אז כאילו לא הספיקה לי נוכחותה הלא רצויה של מועקה שנדבקת אליי בכל בוקר כשאני פוקח עיניים, מתלווה אליי באופן קבוע גם חברתה ששמה פרנסה. היא רעה אמיתית. פרנסה אונסת אותי ומכריחה אותי להיות בין תשע לשתיים־עשרה שעות ביום במקום שאין לי שום רצון להיות בו. הצורך בכסף למחיה לא השאיר לי ברירה אחרת חוץ מלהמשיך ולעבוד באותה העבודה שמכניסה לכיסי סכומי כסף לא רעים.
     את גברת מחויבות כבר הזכרתי? גברת מחויבות נדבקת אליי תמיד כשאני חולה או כשאני בחופשה ולא נותנת לי להשתחרר מהעבודה גם כשאני יודע שאני צריך לשחרר. בגללה אני עובד מהמחשב בבית כשאני חולה במקום לשכב ולנוח, ובגללה אני מרגיש אשמה כשאני לוקח ימי חופש ולא עובד.
     תוסיפו אליהן את מר גודש תנועה המכוּנה פקק, שמלווה אותי בשעתיים של עמידה בכבישים בנסיעות הלוך ושוב (למרות שמינו זכר גם על חברתו הייתי מוותר) — ותקבלו חיים שלמים של עוגמת נפש ותחושה של בזבוז זמן לצד ארבעה חברים לא רצויים שמנהלים את חיי.
     למי יש אנרגיות לשבת ולכתוב אחרי יום כזה... אחרי ימים כאלה... בתוך חיים כאלה...? שמתי בצד את עולם הכתיבה. שמתי בצד את התשוקה והחלומות וחייתי לפי הספר. לפי הספר של ההורים שלי או לפי הספר של החֶברה שלנו. חייתי כדי לרַצות אחרים.
     בשנים האחרונות הרגשתי כמו שיר בלי פזמון, כמו ביצת שוקולד בלי ההפתעה בפנים, כמו אשדוד בלי ים, כמו חורף בלי גשם, כמו קבוצת הכדורגל ליוורפול בלי האוהדים שלה, כמו לעשות סקס בלי לגמור. אני, אמיר, חי בלי לחלום. לא חלומות של ישנים. אני חי בלי לחלום חלומות של ערים.

 

רוצים לשתף בחווית הקריאה שלכם?

מוזמנים באהבה להשאיר לי כאן הודעה, לכתוב לי במייל או לשתף ברשתות החברתיות

  • שמנת מתוקה בפייסבוק
  • שמנת מתוקה באינסטגרם
אהבתם?
שתפו ותייגו
#שמנת_מתוקה

Tel: 054-5630517

© 2019 כל הזכויות שמורות לתומר טרבלסי 

ע.פ. 052715125

התשלומים דרך הקישורים באתר מאובטחים
על ידי מרכז האבטחה של חברת משולם מערכות סליקת אשראי

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now